» Diego Kosta në telashe! Një milion euro evazion fiskal, rrezikon burgun

Diego Kosta në telashe! Një milion euro evazion fiskal, rrezikon burgun

Diego Kosta është sërish në telashe. Prokuroria spanjolle ka kërkuar gjashtë muaj burg dhe një gjobë prej gjysmë miliono eurosh për sulmuesin e Atletiko Madridit, i akuzuar se ka kryer një mashtrim fiskal në vitin 2014.

Lajmin e raporton “Cadena Ser”, që informon se procesi do të zhvillohet të enjten e ardhshme në Audiencia Provincial. Lojtari brazlian, i natyralizuar spanjoll, ka shmangur të paktën 1 milionë euro detyrime ndaj shtetit, duke mos paguar taksat.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera