» Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Ka nisur me lekundje termeti dita e sotme ne vend.  Instituti i Gjeoshkencave raporton se ka regjistruar dy lekundje termeti kete te shtune, 30 maj.

Por lekundja e fundit ka qene me e forte, me magnitude 3.5.

1

Sipas te dhenave qe i shihni edhe ne foton me siper, tërmeti ka qenë më magnitudë 3.5 i shkallës Rihter dhe e ka pasur epiqendren ne Kapshtice.

Sipas te dhenave, lëkundjet janë ndjerë në orën 07:00 dhe goditja ka pasur nje një thellësi 22 kilometra.

Nuk ka raportime per deme.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera