» 360 Gradë/ Ismet Drishti: Kemi humbur çdo lloj lirie. Aktori Veleshnja: Kemi kaluar edhe ’97-tën me keq se kaq

360 Gradë/ Ismet Drishti: Kemi humbur çdo lloj lirie. Aktori Veleshnja: Kemi kaluar edhe ’97-tën me keq se kaq

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, regjizori Ismeti Drishti debatoi me aktorin e humorit Rezart Veleshnja në lidhje me liritë e kushtëzuara për shkak të koronavirusi.

Drishti: Këtu po flitet se kemi humbur çfarëdolloj lirie dhe kjo korona po na tregon se sa shumë liri kemi humbur. 

Veleshnja: Avash se kemi kaluar dhe ’97-tën. Fundja një virus ishte.

Drishti: Në ’97-tën e dinim për kë votonim. Për kë voton ti?

Veleshnja: Unë votoj për Top-Channel. Është e vetmja te numri i llogarisë bankare. I kam fobi këto sëmundjes. Mua për përfaqëson vetën Vjolla Hoxha. Më thuaj një që punon në privat dhe pyet për politikën.

Drishti: Të gjithë ata që u shkelen të drejtat. 

Veleshnja: Unë jam tifoz i Top-Channel dhe po mu prish ai flasim bashkë ndryshe. 

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera