» Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/ Përfundon në greminën 200 metra ‘dragoi i Kavos’, pas operacionit të policisë për ta arrestuar

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/ Përfundon në greminën 200 metra ‘dragoi i Kavos’, pas operacionit të policisë për ta arrestuar

47-vjeçari Dimitri Aspioti, i njohur ndryshe si “dragoi i Kavos”, i cili akuzohet për përdhunimin e një 34-vjeçareje shqiptare, ka përfunduar në një greminë 200 metra, pas operacionit të policisë për arrestimin e tij .

Ai u pa nga një kalimtar i rastit, i cili njoftoi policinë, ndërsa aktualisht janë angazhuar forca të policisë dhe zjarrfikëses për kapjen e tij.

Aspioti u denua në vitin 2012 me 52 vjet heqje lirie për përdhunimin e 6 te rinjve britanike ne vitin 2010 dhe mori nga media britanike nofken “dragoi i Kavos”, por u lirua ne nentor 2019 duke shfrytezuae nje ligj te kohes ne Greqi.

Pasi u rrembye nga Aspioti, shqiptarja u gjet me pas ne nje kasolle ne Agio Petro, Lefkimi. Denoncimi per zhdukjen e saj u be nga burri i saj 32-vjecar, i cili tha se u zgjua ne mengjes por nuk gjeti ne banese bashkeshorten.

46028ffd-48f9-44d4-b0b9-03e48fd0e828

Ai tha per policine se nje nate me pare ishin takuar me Aspiotin, i cili jetonte ne Lefkimi nen masen e detyrimit per paraqitje dhe ndalim dalje nga Korfuzi.

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…


mektrin


mektrin

farma


Tirana Bank


greencoast


e-albania

Të tjera