» Vranësirat kthehen pasdite, ja parashikimi i motit për nesër

Vranësirat kthehen pasdite, ja parashikimi i motit për nesër

Kthjellimet dhe vranësirat e pakta do të jenë mbizotëruese gjatë ditës së shtunë, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonat Perëndimore. Sipas Meteoalb gjatë pasdites do të kemi shfaqje të vranësirave, ku më të theksuara do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten te pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 7°C deri në 28°C.

Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzimi 2 ballë.

360grade.al

Mirë Doktori, po Rama përse e urren Lulzim Bashën?

Të tjera