» Tronditëse/ Koronavirusi shmangu tragjedinë, një maroken kishte planifikuar sulm terrorist me dron në “El Clasico”

Tronditëse/ Koronavirusi shmangu tragjedinë, një maroken kishte planifikuar sulm terrorist me dron në “El Clasico”

Një lajm tronditës ka qarkulluar së fundmi në mediat spanjolle. Policia ka arrestuar një shtetas maroken nën dyshimin se kishte planifikuar një sulm terrorist gjatë ‘El Clasico-s’ mes Barcelonës dhe Real Madridit, e planifikuar për t’u zhvilluar në muajin prill.

33-vjeçari, i paidentifikuar deri më tani, dyshohet se ka dashur ta bëjë një masakër në stadium, me anë të një droni.

image

Ndeshja në fjalë nuk u zhvillua shkaku i pezullimit të La Ligës për arsye të pandemisë COVID-19, kështu që plani i tij dështoi, por ai nuk shpëtoi./panoramasport

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera