» FOTO/ Teatri ”Petro Marko” vishet me ngjyrat e il Tricolore: Shqipëria dhe Vlora janë përkrahë Italisë

FOTO/ Teatri ”Petro Marko” vishet me ngjyrat e il Tricolore: Shqipëria dhe Vlora janë përkrahë Italisë

Pas Elbasanit, qyteti bregdetar i Vlorës ka bërë gjestin e madh në solidaritet me fqinjët e Italisë që po vuajnë humbjet e mëdha nga koronavirusi.

Teatri ”Petro Marko” është veshur me ngjyrat e flamurit italian ”il Tricolore” për të përçuar një mesazh mbështetjeje dhe solidariteti ndaj Italisë.

Në imazhet që shfaqeshin në faqen kryesore të teatrit ”Petro Marko” nuk mungonte as flamuri kuqezi por edhe një mesazh domethënës “Shqipëria dhe Vlora janë përkrahë Italisë”.

  • foto galeri

360grade.al

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Të tjera