» Meta: Udhëheqësit në Prishtinë të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës.

Për Presidentin Meta situata e krijuar nga pandemia e coronavirusit duhet të jetë prioriteti numër një për të gjithë udhëheqësit e Kosovës, të cilët duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”.

360grade.al

farma
Koronavirusi, kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera, por…

Të tjera