» Koronavirusi përhapet frikshëm në SHBA, Nju Jorku i godituri më rëndë. Ja shifrat

Koronavirusi përhapet frikshëm në SHBA, Nju Jorku i godituri më rëndë. Ja shifrat

SHBA ka gati 70,000 raste të konfirmuara dhe të paktën 1,050 vdekje nga koronavirusi.

 

Por shteti i Nju Jorkut mbetet ai qe eshte i prekur edhe me keq, raporton kete mengjes BBC, duke iu referuar te dhenave me te fundit te publikuara nga universiteti Johns Hopkins.

Sic shihet ne tabelen me siper Nju Jorku mbetet shteti me numrin ku eshte shenuar edhe bilanci me i madh i viktimave nga virusi vdekjeprures.

us

360grade.al

farma
Koronavirusi, kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera, por…

Të tjera