» A ndikon rritja e temperaturave tek koronavirusi? ISHP i jep fund dyshimeve

A ndikon rritja e temperaturave tek koronavirusi? ISHP i jep fund dyshimeve

Instituti i Shëndetit Publik i ka dhënë fund dyshimeve se në zonat klimatike të nxehta apo të lagështa nuk përhapet koronavirusi.

Në një postim në rrjetet sociale, ISHP shkruan se COVID- 19 mund të transmetohet në çdo zonë të mundshme të globit.

ISHP thotë se pavarësisht klimës ku janë qytetarët duhet të marrin masat si larja e duarve me ujë dhe sapun.

“Nga të dhënat e deritanishme, koronavirusi mund të mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike”, thuhet në njoftimin e ISHP.

360grade.al

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Të tjera