» FOTO/ Hyri dje tek Infektivi, Skënder Brataj i Urgjencës Kombëtare del pozitiv me COVID-19

FOTO/ Hyri dje tek Infektivi, Skënder Brataj i Urgjencës Kombëtare del pozitiv me COVID-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare në QSUT, Skënder Brataj, është fotografuar ditën e djeshme duke hyrë te Spitali Infektiv, ku po marrin mjekim personat e prekur me koronavirus, prej ku rezulton të jetë infektuar edhe vetë me COVID-19.

Në fotot e LSA, shihet drejtori Brataj teksa futet tek Infektivi, ndërsa mban vetëm një maskë në fytyrë.

foto galeri

Siç është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, tek Infektivi po trajnohen 57 persona të infektuar, ndërsa brenda këtij spitali duhet të futet vetëm presoneli mjekësor me veshjet përkatëse.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera