» 360 Gradë/ COVID-19, Nazarko: Mund të kemi rindezje të epidemisë

360 Gradë/ COVID-19, Nazarko: Mund të kemi rindezje të epidemisë

Analisti Shpëtim Nazarko beson se mund të ketë një rindjeze të epidemisë së koronavirusit. Për emisionin “360 gradë”, Nazarko solli si shembull Italinë e veriut.

Nazarko: Në fillim të marsit ne kemi pasur ulje të epidemisë së gripit, pra insuficienca respiratorë sic thonë mjekët. Në fillim të marsit ka qenë e vogël. Unë jam gati të besoj tezën e qeverisë që mund të kemi rindezje të  epidemisë për arsye të mos vetëkarantinimit.

Zheji: Nazarko, se kjo është e rëndë, ti mendon që na i kanë fshehur apo nuk e kanë kuptuar.

Nazarko: Unë besoj që sic ndodhi në Italinë e veriut  që në një periudhë pandemia mes dhjetorit dhe janarit pati një farë rënie, ajo u rindez për arsye nga më të ndryshme.

360grade.al

farma
Koronavirusi, kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera, por…

Të tjera