» Zyrtare/ UEFA shtyn në një datë të pacaktuar finalet e Champions dhe Europa League!

Zyrtare/ UEFA shtyn në një datë të pacaktuar finalet e Champions dhe Europa League!

UEFA shtyn zyrtarisht finalet e Champions League, meshkuj e femra, dhe të Europa League. Finalet e mëdha ishin parashikuar respektivisht më 30 maj në Stamboll dhe 27 maj në Gdansk të Polonisë, ndërsa ajo e femrave më 24 maj në Vienë.

Qeveria e Futbollit Europian nuk ka vendisur asnjë datë tjetër për momentin, teksa pret me ankth normalizimin e situatës së koronavirusit në Europë.

360grade.al

farma
Koronavirusi, kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera, por…

Të tjera