» Pas tërmetit, ndërtesat “shpërthejnë” në flakë/ Pamje të frikshme nga Turqia

Pas tërmetit, ndërtesat “shpërthejnë” në flakë/ Pamje të frikshme nga Turqia

Shkon në mijra numri i të plagosurve nga tërmeti i fuqishëm në Turqi, ndërsa raportohet për 4 viktima deri më tani.

Ndërkohë, forcat e kërkim-shpëtimit ndodhen në terren dhe po punojnë për shpëtimin e njerëzve.

Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter përveç ndërtesave të shembura, ka shkaktuar dhe zjarre. Siç shihet dhe në videon në fjalë një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një pallat në këtë qytet./CNA.al


360grade.al


Kohët e palavdishme që po jetojmë …

Të tjera