» “Miss Afrika e Jugut” shpallet më e bukura e Universit: Ngjyra e lëkurës sime … (Foto)

“Miss Afrika e Jugut” shpallet më e bukura e Universit: Ngjyra e lëkurës sime … (Foto)

SHBA

26-vjeçarja Zozibini Tunzi u kurorëzua Miss Universe 2019 në një konkurs të zhvilluar ditën e diel në Atlanta, Georgia. Ajo la pas 88 bukuroshe nga e gjithë bota duke zënë kështu vendin e parë.

Në vend të dytë ishte Miss Porto Rico, Madison Anderson dhe në vend të tretë Miss Meksika, Sofia Aragon. “Jam rritur në një botë ku një grua që duket si unë, me llojin tim të lëkurës dhe llojin e flokëve të mi nuk u konsiderua kurrë e bukur,” tha ajo pas fitores së kurorës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

360grade.al

farma
Videoeditoriali i Zhejit/ Koronavirusi, ose mallkimi i të varfërve…

Të tjera