» Debat i nxehtë në 360 gradë/ Meçe: Në pronën private s’ndërhyn shteti. Ngjela: Shtetin mbroje në gjyq

Debat i nxehtë në 360 gradë/ Meçe: Në pronën private s’ndërhyn shteti. Ngjela: Shtetin mbroje në gjyq

Avokati Spartak Ngjela dhe inxhinieri Arben Meçe janë përfshirë në një debat të ashpër në studion e emisionit “360gradë”. Inxhinier Meçe tha se shteti nuk ndërhyn në pronënë privat. Ndërsa avokat Ngjela i tha se po e mbron shtetin.

Pjesë nga debati

Ngjela: Nuk më duhet mua ka apo nuk ka kontroll sizmik në botë. Problemi është që këtu nuk ka pasur shtet. Mos i dil krah një shteti injorant. Problemi është që këtu nuk ka pasur sistem ligjor për kontrollin e banesave. Pikë!  Që kur u privatizuan nuk u mor shteti me to.

Meçe: Ca prona është banesa avokat? Është pronë private. Në pronë private shteti nuk ndërhyn.

Ngjela: Shko ik mbro shtetin në gjy. Ore zotëri ti këtu ke ardhur, je një zë.

Meçe: Është privat, nuk ndërhyn shteti.

Ngjela: Pse ndërhyn shteti, private janë këto që ranë?

Meçe: Sepse merr përgjegjësi

Ngjela: Ku di ti cfarë është shteti

Meçe: E di, e di

Ngjela: Tani po i kërkon shtetit përgjegjësinë

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera