» Arsye financiare, ky shtet heq dorë nga Eurovision 2020

Arsye financiare, ky shtet heq dorë nga Eurovision 2020

Festivalit Eurovision 2020 do ti mungojë një shtet këtë vit. Mali i Zi hoqi dorë për arsye financiare dhe këtë e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Drejtori gjeneral tregoi se nuk do të marrë pjesë në festivalin që mbahet në Rotterdam vitin e ardhshëm.

“Këtë vit vendosëm t’i investojmë ato para në rinovimin e mjeteve së RTCG. Plani është të blejmë vetura të reja dhe kjo përmirëson sigurinë e ekuipazheve tona, të cilët udhëtojnë mbi 1.000 kilometra në baza ditore”, njoftoi RCTG.

360grade.al

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Të tjera