» Tërmet prej 3.9 ballësh në Maqedoninë e Veriut, lëkunden Dibra dhe Kërçova

Tërmet prej 3.9 ballësh në Maqedoninë e Veriut, lëkunden Dibra dhe Kërçova

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti është regjistruar mes Kërçovës dhe Dibrës, raporton TV21.

Dridhjet janë ndjerë në të gjithë pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut madje edhe në Shkup. Ndërkaq disa tërmete 10 ditë më parë u regjistruan në rajonin e Tetovës.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera