» 360 Gradë/ Betimi i Vorpsit te noterja, Malaj: E papranueshme të anashkalohet Presidenti

360 Gradë/ Betimi i Vorpsit te noterja, Malaj: E papranueshme të anashkalohet Presidenti

Anëtari i bordit të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora komentoi betimin tek noterja gjyqtarja, Arta Vorpsi.

Për Malajn është e  papranueshme që anashkalohet presidenti.

Arben Malaj: Ka studime të mirëfillta në çdo nivel menaxhimi. Kur dy palë në një projekt zihen produktiviteti është më i madh se kur bien dakord për  çdo gjë. Unë nuk jam dakord që të anashkalohet Presidenti dhe të vejë një zonjë e nderuar të marrë fletushkën te noterja që unë respektoj kushtetutën e vendit tim dhe të vejë në zyrë. Unë kam  pyetur për të dhe ka kredibilitet profesional, por pse e rrëzon për një presion politik.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera