» Video – “Në ashensor me Mbretëreshën e Jordanisë më shpëtoi një p..dhë”/Christian De Sica shfrenohet tek Mara Venier, i kap të pasmet: Sjell fat …

Video – “Në ashensor me Mbretëreshën e Jordanisë më shpëtoi një p..dhë”/Christian De Sica shfrenohet tek Mara Venier, i kap të pasmet: Sjell fat …

Christian De Sica i paaritshëm, ishte mysafir i Mara Venier në Domenica In dhe, me entuziazmin e tij që përfshin të gjithë, dhe me vetëironi, tregoi disa anekdota të padëgjuara për familjen e tij dhe jetën e tij private. Kështu, ndërsa kujtonte babanë e tij Vittorio, mjeshtër i kinemasë Neorealiste, ai zbuloi: “Ai nuk na la në një situatë të lumtur financiare sepse ishte një bixhozxhi. Mirëpo bëri mirë, e shijoi jetën dhe më la shumë më tepër, jo para, por gjëra më të rëndësishme ”. Aktori gjithashtu tregoi se edhe në shtratin e vdekjes, babai i tij bëri shaka për të pasmet  e infermieres: ” Donte të më bënte të qeshja edhe në atë moment. Ai gjithmonë më thoshte “Përpiqu të shijosh çdo moment. Kënaqu duke pritur edhe në stacionin ‘”.

Image result for Christian De Sica tocca il sedere di Mara Venier

Por nuk ka mbaruar këtu. De Sica foli edhe për shfaqjen e tij të parë të madhe në Monte Carlo, ku interpretoi në prani të Grace Kelly dhe Prince Ranieri të Monakos, si dhe shumë të famshëm të tjerë. Por pasi festoi me bandën e tij, Christian zbuloi se e zuri gjumi në ashensorin e hotelit duke rrëfyer se ndërsa po dremiste “e liroi pak” duke lëshuar një erë të keqe në kabinë: “A e dini se kush erdhi më vonë? Mbretëresha e Jordanisë, “tha ai, duke qeshur, duke vënë në siklet Mara Venier.

Intervista e tij përfundoi me një lojë zbavitëse mes aktorit dhe prezantueses: para se të dilte nga studiot, në fakt, De Sica preku prapanicën e Mara Venier duke justifikuar veten mes të qeshurave të audiencës në studio: “Famme tocca’ che porta bene – Më lër ta prek se sjell fat. “/Përshtati 360grade.al

 

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera