» VIDEO/ Dy shtylla dhe raste pafund shënimi, Tirana dhe Vllaznia ndajnë pikët në “klasiken” e futbollit shqiptar

VIDEO/ Dy shtylla dhe raste pafund shënimi, Tirana dhe Vllaznia ndajnë pikët në “klasiken” e futbollit shqiptar

Është mbyllur në barazim 0-0 “klasikja” e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë! Një barazim ky që i shkon për shtat skuadrës shkodrane, e cila ka arritur të marrë 1 pikë të artë, në transfertë ndaj bardhebluve.

Pavarësisht “ftohtësisë” për shkak të mungesës së tifozëve, loja ishte në një nivel të kënaqshëm, teksa të dyja skuadrat prodhuan raste pa fund shënimi, por pa arritur të gjejnë rrugën e rrjetës, kjo e për meritë të portierëve respektivë.

Vllaznia-Tirana

Duhet theksuar që në pjesën e parë, Vllazia goditi traversën me Hygor, ndërkohë që në të dytën, Ngoo goditi shtyllën për bardheblutë!

FT| TIRANA – VLLAZNIA 0-0

KOMENTET LIVE: 

Përfundon takimi! 

90+3′ Malota largon topin nga vija fatale, duke shpëtuar skuadrën nga një gol i sigurtë! Pas një rrëmuje në zonë, ka gjuajtur Dunga, por Malota, largon në momentet e fundit!

90′ Akordohen 5 minuta shtesë!

89′ Largohet nga loja Hygor dhe venidn e tij e zë Maksim.

85′ Bardheblutë në sulm në kërkim të golit! Hasani kroson nga e majta, topi shkon tek Dunga, i cili provon me kokë, por jashtë kuadratit!

84′ Zëvendësim te Tirana, largohet Kale, në fushën e lojës, Albi Doka!

84′ Tjetër pritje vendimtare e portierit Alen Sherri! Pas një gjuajtje të Edon Hasanit brenda zonës, gardiani shkodran, gjendet në vendin e duhur duke ndalur topin.

83′ Hygor ndëshkohet me karton të verdhë, pas një faull taktik në mesfushë!

77′ Harkim nga krahu i djathtë, topi shkon te Dunga, i cili provon me një gjuajtje të befasishme, por shkon drejt e në duart e Sherrit!

75′ Kundërsulm vrastar! Pranë golit Vllaznia me Ndriçim Shtubinën, i cili del i vetëm përball Likës, gjuan, por ndalet mjaft bukur nga gardiani kryeqytetas!

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera