» 360 Gradë/ Dyrnjaja-Nishanit: Oligarkët i bëtë ju, po i përdorin edhe këta

360 Gradë/ Dyrnjaja-Nishanit: Oligarkët i bëtë ju, po i përdorin edhe këta

Gazetari Denis Dyrnjaja në diskutim me ish-presidentin Bujar Nishani akuzon qeverisjen demokrate për oligarkët.

Sipas tij oligarkët u bënë nga PD dhe po përdoren nga qeveria sot.

Deklarata u bë në studion e emisionit “360 Gradë”.

Nishani: Në 8 vjet nuk pate t’i kapo Rrahjat në Krujë, Bajrat në Shkodër, Avdylajt.

Dyrnjaja: Ky është problemi që ne e shohim gjysmë gotën plot dhe gjysmë bosh. Ju shikoni të mirën te vetja dhe të keqen tek tjetri.

Nishani: Shqiptarëve nuk u zgjidhet problemi duke thënë të gjithë njësoj jeni.

Dyrnjaja: Se jeni njësoj jeni aty ku jeni njësoj. Oligarkët ishin, i bëtë juve dhe po i përdorin këta, prapë nesër do i përdori kryetari juaj sepse miqtë e tij janë.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera