» Detaje nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës, gjithçka nisi pas takimit Rama-Conte, Lleshaj në Siri për…

Detaje nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës, gjithçka nisi pas takimit Rama-Conte, Lleshaj në Siri për…

News24 mëson detaje të reja për operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës, 11-vjeçarit shqiptar që tashmë është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS dhe ndodhet në rrugën e kthimit për në Itali.

Mësohet se gjithçka nisi pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryeministrin italian Giussepe Conte pak ditë më parë ku shefi i qeverisë shqiptare i kërkoi ta ndihmojë me një operacion të përbashkët.

Që të shtunën e kaluar në Siri ka shkuar ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj me një group të Forcave Speciale.

Sipas informacioneve, Lleshaj ndodhet ende në Siri dhe operacioni u bë në bashkëpunim më forcat italiane dhe ka zgjatur 5 ditë. Alvin Berisha po udhëton drejt Libanit dhe pritet të mbërrijë neser në Romë.

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera