» Plas tek Juventusi, Ronaldo acarohet keq me trajnerin Sarri

Plas tek Juventusi, Ronaldo acarohet keq me trajnerin Sarri

Juventusi mori një fitore tejet të rëndësishme në Champions League duke mundur në transfertë Lokomotivën e Moskës me rezultatin 2-1.

Ajo që bëri më shumë bujë sa vetë rezultati në këtë takim ishte vendimi i trajnerit Mauricio Sarri për të zëvendësuar Cristiano Ronaldo në minutën e 81-të. “Ylli” portugez nuk e priti mirë këtë vendim duke shprehur pakënaqësitë  e tij me veprimet acaruese. Pas përfundimt të kësaj sfide Sarri e justifikoi vendimin e tij me gjendjen fizike të 24-vjeçarit.

“Ronaldo është i zemëruar sepse nuk ndihej mirë fizikisht. Ka ndjerë një shqetësim në kyçet e këmbës këto ditë. Sulmuesi ka qenë nervozë edhe në pjesën e parë,  e di që nuk e priti mirë këtë zëvëndësim por duhet ta bëja”, përfundoi Sarri.

/Ora News.tv/

 

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera