» Horoskopi i dashurisë/ Nëntor 2019, zbuloni si do të jetë jeta juaj sentimentale këtë muaj

Horoskopi i dashurisë/ Nëntor 2019, zbuloni si do të jetë jeta juaj sentimentale këtë muaj

Dashi

Prania e Venusit pothuajse për tërë muajin lejon që ata që kanë lindur në Dash të jenë shumë aktivë në dashuri. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të përfitojnë nga kjo periudhë për të takuar njerëz të rinj, por ata do të duhet të dalin dhe të ndjekin vendet e reja. Dashuritë e reja që lindin në këtë muaj janë të destinuara të zgjasin një kohë shumë të gjatë. Ata që tashmë kanë një person për të dashur duhet të krijojnë një klimë më të mirë për të përfshirë personin e zemrës të jetojë emocione së bashku. Fatkeqësisht kundërshtimi i Marsit deri në dekadën e dytë të nëntorit do të krijojë disa keqkuptime të vogla dhe në një nivel seksual gjërat nuk shkojnë shumë mirë.

Demi

Fillimi i Nëntorit nuk sjell shumë risi në dashuri për ata që lindin nga shenja. Për ata që kanë patur një krizë, vetëm në fund të muajit do të jetë e mundur të gjesh një klimë më të mirë, si në nivelin sentimental, ashtu edhe në atë familjar. Edhe për zemrat e vetmuara, ka shumë pak tipare të reja por gjatë javës së fundit diçka do të lëvizë. Ata që janë tashmë në çifte duhet t’i kushtojnë vëmendje monotonisë që mund të shkaktojë keqkuptime dhe grindje të vështira për t’u zgjidhur. Për të luftuar pjesën e parë të muajit pa përfshirje emocionale, horoskopi ju këshillon të bëni një udhëtim të shkurtër ose të organizoni një darkë romantike për të dashurin tuaj.

Binjaket

Në këtë muaj ndjenjat kthehen të jenë protagoniste për binjakët dhe historitë e lindura rishtas mund të jenë të rëndësishme. Nga fillimi i nëntorit duket pozitiv dhe për ata që duan të forcojnë lidhjen, gjestet e dashurisë dhe pasionit do të jenë të mjaftueshme. Nëse edhe këto strategji nuk japin rezultate, është më mirë të mos i detyroni ato dhe t’i lejoni gjërat të ndjekin rrugën e tyre. Sidoqoftë, është një kohë e mirë për të ndaluar dhe reflektuar dhe dëgjuar zemrën tuaj. Beqarët do duhet të shohin së brendshmi përpara se të hedhin hapin e parë. Yjet, megjithatë, janë pozitivë dhe dikush me të vërtetë mund të bjerë në dashuri!

Gaforrja

Nga pikëpamja e ndjenjave, muaji Nëntor për Kancer është shumë i qetë. Pas datës 20 të muajit pasioni do të jetë shumë i lartë dhe takimet do të favorizohen. Ata që kanë filluar një histori të re do të duan të vazhdojnë me këmbët e tyre në tokë, ndërsa ata që kanë provuar një ndarje do të preferojnë të jetojnë aventura. Sidoqoftë, optimizmi dhe besimi do të jenë dy cilësi shumë të rëndësishme për tu konsideruar dhe absolutisht nuk duhet të jenë shumë sipërfaqësore në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Për zemrat e vetmuara nuk do të jetë e lehtë të dilni jashtë dhe të gjeni njerëz të rinj për të bërë miq. Sidoqoftë, mund të ketë takime të mira rreth fundit të muajit.

Luani

Muaji nëntor fillon me disa tensione në dashurinë për Luanin. Kjo është arsyeja pse është më mirë të shmangni diskutimet me partnerin. Edhe në ditët e një nervozizmi më të madh, horoskopi fton çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë për të kërkuar bashkëpunim. Por gjithashtu mund të ndodhë që të kemi mendime diku tjetër, megjithëse dashuria nuk mungon, dhe kjo gjithashtu mund të shkaktojë fundin e një marrëdhënieje. Një zgjidhje për të shpëtuar marrëdhënien mund të jetë të kaloni më shumë kohë në intimitet, mbase duke u zhvendosur në një udhëtim jashtë qytetit, ose një mbrëmje romantike për të zgjuar pasionin. Beqarët do kenë shumë mundësi rreth mesit të muajit për të filluar vizita të reja.

Virgjeresha

Muaji për Virgjëreshën premton të jetë plot konfirmime në dashuri. Njerëzit të cilët janë në dashuri mund të përjetojnë momente gëzimi dhe emocione të mëdha. Situata përmirësohet për ata që kanë patur një krizë. Në këtë periudhë, zgjedhjet mund të bëhen bazuar në dëshirat e dikujt për të arritur qetësi. Ata që janë të pavendosur midis dy raporteve më në fund do të marrin një vendim. Java e fundit e nëntorit është veçanërisht e favorshme, në të cilën do të mbizotërojë optimizmi dhe pozitiviteti. Beqarët mund të mbështeten në një qiell të favorshëm për të bërë takime të reja dhe shpresojnë të gjejnë një shpirt binjak.

Peshorja

Në këtë muaj të nëntorit duhet të jemi të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse dikush ka përjetuar një krizë kohët e fundit. Është koha për të rikuperuar një raport para se të jetë vonë, për të zgjidhur situatën edhe nëse në këtë periudhë ka kaq shumë ndryshime. Nervozizmi i bën të vështira marrëdhëniet me anëtarët e familjes, veçanërisht nëse ka çështje në lidhje me trashëgiminë ose ndoshta probleme ekonomike. Prandaj, maturia është thelbësore për të shmangur hapat e rremë. Beqarët mund të kenë diskutime me disa ish. Sidoqoftë, ata nuk do të hezitojnë të marrin vendime drastike.

Akrepi

Në dashuri, ata që kanë lindur nga shenja që kanë qenë në krizë këtë muaj, mund ta kapërcejnë atë më mirë, duke pasur parasysh qiellin e favorshëm. Ata që kanë një marrëdhënie të fortë bazuar në ndjenja do të favorizohen, ndërsa ata që përjetojnë vetëm tërheqje fizike, së shpejti do ta shohin infatuzionin të zhduket. Sipas horoskopit ata që janë beqarë, në vend të kësaj mund të kenë më shumë mundësi, por do të duhet të përfshihen dhe të hapin zemrat e tyre për njohje të reja. Edhe pse fillimisht mund të jetë e ndërlikuar, megjithatë është mënyra më e mirë për të filluar besimin. Por kini kujdes nga njerëzit e rremë!

Shigjetari

Në dashuri, ata që kanë lindur nga shenja këtë muaj do të jenë në gjendje të provojnë situata të reja, ndërsa ata me një lidhje afatgjatë mund të duhet të rishikojnë diçka. Sidoqoftë, për t’i dhënë jetë marrëdhënieve, është thelbësore të dialogoni me qetësi dhe të merreni me partnerin në çdo çështje, pa u fshehur pas gënjeshtrave. Edhe nëse ka keqkuptime të vogla ato lehtë mund të tejkalohen nëse diskutohen menjëherë. Qielli është gjithashtu i favorshëm për beqarët që mund të bëjnë takime me fat dhe të përjetojnë emocione të forta.

Bricjapi

Në muajin nëntor dashuria nuk është shumë interesante për Bricjapët, përkundrazi mund të ishte plot komplikime. Venusi shpall një periudhë në të cilën ndjenjat janë pengesë për përmbushjen personale. Problemet dhe keqkuptimet do të lindin me partnerin, i cili mund të intensifikojë dhe prishë një marrëdhënie sentimentale. Kushdo që e di se si të presë, do të jetë akoma në gjendje të jetojë një marrëdhënie dashurie shumë të kënaqshme, por vetëm në fund të muajit gjërat do të përmirësohen. Në këtë periudhë, në fakt, Venera do të jetë më pozitive dhe madje beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat dhe të takojnë njerëz të rinj dhe interesant.

Ujori

Një kohë e bukur për ndjenjat, Venera është aktive pothuajse gjatë gjithë muajit dhe sjell një lajm pozitiv. Zemrat e vetmuara mund të përpiqen të mashtrojnë dikë dhe të kenë shumë shanse të fitojnë zemrën e personit të dëshiruar. Ekzistojnë gjithashtu mundësi të shkëlqyera për të bërë miq të rinj që mund të bëhen më të rëndësishëm në të ardhmen e afërt. Sidoqoftë, mund të ketë keqkuptime mes çifteve për shkak të mungesës së dialogut. Për fat të mirë, pasioni dhe gjallëria do të heshtin çdo dyshim dhe së shpejti ata që lindin në shenjë do të gjejnë qetësi dhe paqe edhe pas një stuhie të vogël.

Peshqit

Fatkeqësisht, Venera në këtë periudhë nuk është shumë pozitive me ata që lindin nga shenja dhe sqarimi i saj astrologjik mund të krijojë disa komplikime në një nivel sentimental. Në marrëdhënien në çift nuk do jetë e lehtë të menaxhosh ndjenjat nëse ka keqkuptime që kanë vazhduar për një kohë të gjatë. Prandaj është mirë të jesh shumë i kujdesshëm dhe të përpiqesh të kuptosh nevojat e partnerit. Shumë fërkime mund të çonin në një prishje sentimentale. Në nivelin seksual marrëveshja është shumë e ulët dhe vetëm përmes dialogut mund të gjendet një zgjidhje për problemet e ndryshme. Beqarët që kanë qenë vetëm për ca kohë, në vend të kësaj do të kenë disa mundësi për të takuar personin i cili do të jetë në gjendje të qëndrojë pranë tyre./

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera