» VIDEO/ Juvja e bën dramë, Dibala hero. Atalanta e Gjimshitit pëson 5, Bajerni përmbys grekët. “Lumë” golash në Champions

VIDEO/ Juvja e bën dramë, Dibala hero. Atalanta e Gjimshitit pëson 5, Bajerni përmbys grekët. “Lumë” golash në Champions

U luajtën mbrëmjen e sotme, disa prej takimeve të treta në grupet e Champions League, ku ekipet e mëdha morën të gjitha fitore.

Me Gjimshitin titullar, Atalanta u mposht 5-1 në fushën e Mançester Sitit, edhe pse kaluan të parët në avantazh, me penalltinë e Malinovskit. Tripleta e Sterling, si dhe dopieta e Agueros, përmbysën gjithçka për ekipin e Guardiolës, që tani e sheh veten me 9 pikë të plota në vendin e parë.

sterling

Juventusi fitoi 2-1 ndaj Lokomotivës së Moskës, por me sa vuajtje. Rusët kaluan në pjesën e parë në avantazh me Malinovskin, por vetëm dopieta e Dibalës në minutat 77 dhe 79, siguroi 3 pikët për bardhezinjtë, që i bashkohen Atletikos në kreun e grupit.

Me përmbysje fitoi edhe Bajerni i Mynihut, në fushën e Olimpiakosit. Grekët shënuan të parët me El Arabin, por që në pjesën e parë Levandovski barazoi shifrat. Në fraksionin e dytë, sërish polaku përmbysi me golin e dytë, ndërsa Toliso shënoi të tretin. Në fund, 2-3 për bavarezët, që numërojnë 9 pikë të plota në grup. Në takimin tjetër, Totenhemi shkatërroi 5-0 Crvena Zvezdën.

myler levandovski

Një rezultat të tillë me 5 gola, arriti edhe PSG në transfertë ndaj Klub Bryzh, ndërkohë që fitore minimale 0-1, arriti Reali i Madridit në transfertën ndaj Gallatasarait. Madrilenët iu falën golit të Toni Kros në pjesën e parë, ndërsa shkojnë në 4 pikë në grup, me PSG që numëron 9 të plota. Më poshtëm rezultatet e plota./panoramasport

real madrid

 

 

REZULTATET

FT | Mançester Siti-Atalanta 5-1

GOLAT:  Aguero 34′, pen. 38′, Sterling 58′, 64′, 69′ / Malinovski 28′

FT | Olimpiakos-Bajern Mynih 2-3

GOLAT: El Arabi 23′, Guilerme 79′ / Levandovski 34′, 62′, Toliso 75′

FT | Juventus-Lokomotiva e Moskës 2-1

GOLAT:  Dibala 77′, 79′ / Mirançuk 30′

FT | Gallatasarai-Real Madrid 0-1

GOLAT:  / Kros 18′

FT | Klub Bryzh-PSG 0-5

GOLAT:  / Ikardi 7′, 63′, Mbape 61′, 79′, 83′

FT | Totenhem-Crvena Zvezda 5-0

GOLAT: Kejn 9′, 72′, Son 16′, 44′, Lamela 57′ / 

 

FORMACIONET

bandicam 2019-10-22 20-03-50-007

bandicam 2019-10-22 20-03-34-022

bandicam 2019-10-22 20-03-10-615

bandicam 2019-10-22 20-02-13-739

bandicam 2019-10-22 20-02-33-748

bandicam 2019-10-22 20-02-53-649

360grade.al

farma
KM: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” Dhe ku gabojnë gazetarët shqiptarë!mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera