» FOTOT/ “Do të doja t’ja mbathja …”:  Meghan Markle qahet për stresin e jetës në Pallat. Fjalët e saj shkaktojnë tërmet në Windsor

FOTOT/ “Do të doja t’ja mbathja …”:  Meghan Markle qahet për stresin e jetës në Pallat. Fjalët e saj shkaktojnë tërmet në Windsor

Dukesha e Sussex nuk I bie rrotull. Dhe lëshon akuza të rënda kundër atyre që nuk e mbrojnë atë nga sulmet. Fjalë të rënda si gurë

 

Meghan Markle nuk duron dot stresin e pallatit. Ajo vuan nga sulmet dhe kritikat që vijnë nga shumë anë. Ajo zbulon fjalë për fjalë se kishte menduar të arratisej disa herë. Dhe e tregon me lot në sy, në një intervistë të gjatë dhe të përzemërt. U filmua gjatë një udhëtimi të fundit në Afrikë, ndërsa burri i saj Harry ishte I angazhuar në takime të tjera. Fjalë të rënda si gurë. Që sigurisht nuk i pëlqen mbretëresha Elizabeth

Image result for meghan markle africa tour 2019

harry-meghan-wellchild-awards-645

 

Sytë me lotë – Pjesa më prekëse është kur intervistuesi pyet Meghan Markle si ndihet: “Faleminderit që më pyet nëse jam në rregull”, përgjigjet dukeshja e Sussex, me sytë e mbushur, gati për të derdhur lot. Pak njerëz më bëjnë këtë pyetje … “. Dhe gazetari Tom Bradby nuk lë ti shpëtojë rasti. “Pra, a mund të themi që nuk je mirë?” Dhe Meghan Markle nuk I bie rrotull, duke përdorur fjalë të rënda që peshojnë si gurë: “Po. Gjithçka ndodhi shumë shpejt. Hyrja në Pallat, përshtatja me protokollin dhe të jetosh vazhdimisht në qendër të vëmendjes ishte e ndërlikuar. Si dhe duke iu përshtatur shpejt rolit të gruas dhe nënës, duke pasur parasysh që çdo hap dhe çdo gjest analizohet nën mikroskop … “. Ngushëllimi i vetëm në këto muaj vuajtjesh të tmerrshme? Burri I saj, Harry i Anglisë, natyrisht …

Image result for Meghan Markle

Related image

“E dobët” – Meghan Markle shpjegon se sa e vështirë është të jesh pjesë e Familjes Mbretërore, duke përdorur fjalë që mbretëresha Elizabeth me siguri nuk do t’i pëlqejë. Dukesha e Sussex-it flet për vështirësitë me të cilat u përball duke hyrë në familjen mbretërore dhe se si ndihej e “e dobët” gjatë shtatëzanisë dhe muajve të parë si nënë. I vetmi që e mbështeti në të vërtetë brenda familjes, shpjegon Meghan Markle, ishte burri i saj, Harry i Anglisë: “Mbështetja e tij nuk mungonte kurrë. Ai është shumë mbrojtës ndaj meje “. Gjithashtu sepse ai e di se çfarë do të thotë t’i përkasësh familjes mbretërore, dhe ajo pranon se ndoshta e nënvlerësoi këtë aspekt të jetës së Windsor. Deri në atë pikë sa e ka menduar disa herë për tu arratisur …

Image result for meghan markle grave

Related image

Image result for Meghan Markle

 

Dëshira për tu arratisur- Tashmë Meghan Markle ka treguar se ajo ka menduar disa herë të arratiset. Për të shpëtuar nga kafazi i artë në të cilin ajo thotë se është mbyllur. Për shkak të kritikave, tregon Dukesha e Sussex, ajo u përpoq ta bindë Harryn të shkonin larg, “për t’i shpëtuar komenteve të këqija dhe të jetonte një jetë më pak publike”. Së pari u fol për një transferim në Kanada, pastaj në Los Angeles, ku jeton nëna e saj, dhe më në fund në Afrikë. Harry tha që Afrika e Jugut do të ishte një vend i përsosur për të rritur Archie, por ai gjithashtu shtoi se një transferim atje nuk ka shumë mundësi. Sepse, megjithatë, familja është e para …

Image result for royal family

Image result for Meghan Markle

Related image

Pushimi – Pikërisht për shkak të këtij stresi të fortë, Meghan Markle zbuloi se ajo kishte vendosur së bashku me Harry-n të bënin një pushim gjashtë-javor: asnjë angazhim zyrtar dhe institucional për një muaj e gjysmë që vjen. Për t’ju përkushtuar vetëm familjes dhe veçanërisht djalit të saj Archie, i cili nuk përmendet asnjëherë me emër në intervistën e gjatë. Një deklaratë tjetër që habiti Pallatin, duke pasur parasysh se agjenda e Dukëve të Sussex është në të vërtetë plot angazhime deri në të paktën mesin e nëntorit. Do të thotë që do të duhet të ndryshohet …

Image result for meghan markle elizabeth

 

Tërmet tek Windsorët – Fjalët e Meghan Markle shkaktojnë tërmet mbi Windsorët. Për disa prëj tyre tingëlluan si një aktakuzë direkt kundër familjes mbretërore. Dhe janë shumë që tashmë pëshpërisin se Mbretëreshës Elizabeth nuk i ka pëlqyer aspak. Përkundrazi, të tjerët mbrojnë Meghan me zell, deri në atë pikë sa të nisë një fushatë sociale me britma të tipit: “We Love You Meghan”. Me pak fjalë, gjithçka mbetet për tu parë se çfarë do të ndodhë me të vërtetë në gjashtë javët e ardhshme. Nëse vendimi i Meghan për tu tërhequr fiton, ose nëse angazhimet zyrtare do të mbizotërojnë. Mes këtyre angazhimeve, do të ishte edhe Festa e Falenderimeve (këtë vit do të festohet në 28 nëntor). Për këtë rast, Dukët e Sussex duhet të shkojnë në Los Angeles për të vizituar Dorian, nënën e Meghan. Ndërsa Krishtlindjet e Harry dhe Meghan janë planifikuar me Mbretëreshën Elizabeth dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore në Sandringham, Norfolk. Për sa kohë që Madhëria e Saj ka përtypur faktin që të dy nuk e vizituan atë në Balmoral gjatë verës, megjithë ftesat e përsëritura. Dhe për aq kohë sa Madhëria e Saj të kapërcej fjalët e Meghan në këtë intervistë tronditëse …/Përshtati 360grade.al

Image result for meghan markle elizabeth

360grade.al

farma
KM: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” Dhe ku gabojnë gazetarët shqiptarë!mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera