» 360 gradë/ Aktori Vasili ngre tonet: Kush janë këta që i dënojnë shqiptarët?/ Ironizon Macron në frengjisht: Macron-je suis, tu vas bien?

360 gradë/ Aktori Vasili ngre tonet: Kush janë këta që i dënojnë shqiptarët?/ Ironizon Macron në frengjisht: Macron-je suis, tu vas bien?

Aktori, Laert Vasili i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora ka ironizuar presidentin e Francës, Macron.

Vasili:  Kur u ndërrua emërtimi nga gadishulli ilirik në gadishullin ballkanik dhe kujt i shërben kjo albanofobi. Çfarë është kjo albanafobia? Po na vijnë shqiptarët… jo mos e thuaj Shqipëria e madhe. Kush janë këta që hanin londe, në shekullin e pestë dhe të gjashtë kur ne kishim universitete në Apolloni, kur ne nxirrnim perandorë tek Perandoria Romake dhe ajo Bizantine. Çfarë janë këta? Macron- je suis, tu vas bien? Dhe përse neve na dënojnë? Kush është arsyeja, ja ku është profesori i nderuar Neritan Ceka që gërmuar në Butrint. Kush janë gurët pellazgjik … Nuk ju pëlqen historia shqiptare? Doni të flasim vetëm për Ramën a do iki apo jo? Jo mor jo, historia e popullit shqiptar duhet treguar që nga antikiteti.

360grade.al

farma
KM: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” Dhe ku gabojnë gazetarët shqiptarë!mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera