» Mjafton vetëm një javë për të eliminuar kilet e tepërta përgjithmonë, mësoni sekretin

Mjafton vetëm një javë për të eliminuar kilet e tepërta përgjithmonë, mësoni sekretin

Vjeshta është koha ideale për rehabilitimin e kileve të tepërta të marra gjatë këtyre muajve të fundit. Në vetëm një javë.

Dieta, në raste emergjente, kur shtojmë shumë në peshë është efikase, por herë-herë është edhe shkak i çrregullimeve në organizëm. E vërteta është se nuk duhet të harrojmë ushtrimet fizike, palestrën ose vrapin në natyrë.

Për ata që nuk kanë kohë për dy të parat, ka një zgjidhje. Jorge Kruz, një nga gjimnastët më me zë në Amerikë, këshillon në librin e tij “8 minuta në mëngjes” se vetëm me 8 minuta para se të dilni nga shtëpia dhe me një program të zgjedhur dietologjik, është mëse e mjaftueshme për të humbur kilogramët e tepërt, thjesht dhe përgjithmonë.

Për vetëm një javë, thuajuni jo pijeve alkoolike, ëmbëlsirave, ushqimeve të skuqura, kripës së tepërt në ushqim dhe limitoni vajin e ullirit.

Më poshtë keni edhe dietën që duhet të ushtroni çdo ditë të javës, e do të shihni diferencën nga e hëna në të diel.

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera