» Maliqi: Rama do ngelet në histori si më i korruptuari. E keqja do i vijë nga PS-ja

Maliqi: Rama do ngelet në histori si më i korruptuari. E keqja do i vijë nga PS-ja

Deputeti Lefter Maliqi, përmes një postimi në facebook, thotë se kryeministri Edi Rama do ngelet në histori si qeveritari më i korruptuar. Nga ana tjetër, Maliqi thekson se e keqja Ramës do i vijë nga socialistët, e jo nga opozita. ”Shumë shpejt do përballem me piktorin dështak në parlament dhe ju sguroj për këtë. Ky i mjerë nuk do anëtarësimin e vendit në BE, as hapjen e negociatave pasi do të vjedhi me koncensionet etj etj. E keqja e madhe duhet larguar sa më parë”, shkruan Maliqi në facebook.

Postimi i plotë

Te dashur miq ju informoj se kur flet Kryeministri deshtak ne parlament asnjeher nuk qendroj ne parlament pasi per mua si dhe per ju mbetet e keqja e shqiptareve, ben show e aktrim me veshje skandaloze me shallvare duke shkelur etiken zyrtare, duke mbuluar zullumet, mashtron dhe genjen pasi mbetet e keqja e shqiptareve per cpopullimin, krimin e organizuar, trafiqet e droges, pasigurin, vjedhjet, abuzimet, zaptimin e institucioneve, lidhjet me bandat etj.

Sigurisht shume shpejt do perballem me piktorin deshtak ne parlament dhe ju sguroj per kete. Ky i mjere nuk do antaresimin e vendit ne BE as hapjen e negociatave pasi do te vjedhin me koncensionet etj etj. E keqja e madhe duhet larguar sa me pare.

Edi Rama do ngelet ne histori si me i korruptuari dhe me i deshtuari, nese ka drejtesi ai duhet te shkoj drejt 313 me byzylyk ne duar dhe te pergjigjet per shkaterrimin e ekonomise, cpopullimin, trafiqet, bashkpunimin me krimin, vjedhjet, korrupsionin etj. Ky i paafte e deshtak nuk do ndryshimin e sistemit zgjedhor pasi ka frike nga socialistet. Ketij Rilindasi deshtak e keqja do i vij nga socialistet, shqiptarer dhe jo nga Opozita.

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera