» Nesër lamtumira për ish-futbollistin shqiptar, ky është i riu që u gjet i vdekur në gjumë

Nesër lamtumira për ish-futbollistin shqiptar, ky është i riu që u gjet i vdekur në gjumë

Neser familja dhe miqte i japin lamtumiren e fundit ish-futbollistit shqiptar, 24-vjecar, Aldi Cala, u gjet i pajete ne dhomen e gjumit nga prinderit e tij, ne Itali.

Mediat fqinje, teksa postojne edhe foton e te riut, shkruajne se cermonia do te mbahet ne vendin ku banonte se bashku me familjen, sipas riteve muslimane.

24-vjecari Aldi Cala kishte qenë pjesë e skuadrës amatore Folgor Marlia. 

 

 

Sipas mediave italiane, 24-vjeçari, një natë para se te nderronte jete kishte dalë për të festuar me shoqërinë, teksa ishte kthyer në shtëpi për të pushuar në orët e para të mëngjesit.

Trupi i tij u gjet i pajetë nga familjarët në dhomën e shtëpisë, teksa kishin shkuar për ta zgjuar nga gjumi, zbuluan se zemra e 24-vjeçarit kishte ndaluar.

Nga raportet e para mjekësore, raportohet se ka qenë një vdekje natyrale, teksa ish-futbollisti nuk ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe alkoolit.

Folgor Marli

Familja e të riut shqiptar jetonte prej vitesh në Ponteteto, teksa në të kaluarën Cala kishte qenë pjesë e skuadrës amatore Folgor Marlia, por nuk arriti kurrë të bënte hapin e madh në karrierën e tij sportive.

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera