» 360 Gradë/ Debat i nxehtë, Dyrnjaja: Basha ka faj për këtë opozitë qesharake; Sulo: Muzikë për veshët e Ramës

360 Gradë/ Debat i nxehtë, Dyrnjaja: Basha ka faj për këtë opozitë qesharake; Sulo: Muzikë për veshët e Ramës

Dy gazetarët Arion Sulo dhe Denis Dyrnjaja të ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u përfshinë në një debat të nxehtë.

Për Dyrnjanë Basha është përgjegjës për opozitën qesharake që është në parlament, ndërsa për Sulon kjo nuk është asgjë më shumë sesa “muzikë” për veshët e kryeministrit Edi Rama.

Sulo: PD është parti tradicionale. Ne kërkojmë të bëhet PD revulucionare, të marri votat e popullit me revolucione, të thotë çmendurira të majta. Tjetër mit që duhet rrëzuar. Është e përlyer. Ku janë ministrat e përlyer?

Dyrnjaja: Shoh disa njerëz në PD që është mëkat që janë afër disa njerëzve të tjerë. Është mëkat lista që ka bërë Lulzim Basha dhe ke sot në parlament atë opozitë qesharake që tallet Rama.  

Shihni debatin e plotë: 

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…


mektrin


mektrin

farma


Tirana Bank


greencoast


e-albania

Të tjera