FOTO/ Tensione dhe sherr në stadium, si u përgjak derbi Tirana-Partizani

Dhunë dhe përgjakje mes tifozerive në prag të derbit të kryeqytetit, Tirana – Partizani.

Përplasja e tifozërive ka ndodhur para pak minutash, ndërsa është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për qetësimin e situatës. Në sherrin mes tifozerive janë përdorur sende të forta dhe mjete piroteknike.

Madje, mësohet se si pasojë e dhunës, ka edhe të lënduar. Ja pamjet nga sherri mes tifozerive në stadiumin “Selman Stermasi”.

Derbi Tirana-Partizani starton në ora 19:00. /Syri.net

 

 

 

 

360grade.al

Drejtori i Tatimeve fajdexhi, Zheji: SPAK ta hetojë. Lubonja: Këta me vila…

Të tjera