» Vuçiç në Vatikan: Do t’i lutem Papës të mos e njohë Kosovën

Vuçiç në Vatikan: Do t’i lutem Papës të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan. Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. ”Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën”,-u tha Vuçiç gazetarëve së fundmi në Beograd.


360grade.al


Urrejtje dhe plaçkitje apo përndryshe historia jonë…

Të tjera