Reshje shiu dhe ulje drastike e temperaturave/ Ja ç'rezervon moti për sot - 360 Grade

Reshje shiu dhe ulje drastike e temperaturave/ Ja ç’rezervon moti për sot

E enjte, 12 shtator 2019

RESHJET

Sot (e enjte, dt.12) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 20 / 24 °C

në vendet malore: 12 / 22 °C.

ERA

Sot  (e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.


360grade.al


Zheji/Videoeditoriali: Kamerat Pas-bythore, duhet të ndjekin vetëm KM-në …

Të tjera