Nuk e keni ditur, por këto ushqime nuk duhet t’i hani në mëngjes - 360 Grade

Nuk e keni ditur, por këto ushqime nuk duhet t’i hani në mëngjes

Vakti i mëngjesit është mjaft i rëndësishëm, edhe pse janë të shumtë ata që nuk e konsumojnë.

Gjithsesi, për ata që hanë në mëngjes duhe të kenë parasysh se disa ushqime nuk janë të rekomandueshme.

Ëmbëlsira

Sipas të dhënave, përveç se kanë shumë kalori, ëmbëlsirat e mbushin trupin me sheqer.

Simitet me salçiçe

Salçicet me bukë përmbajnë sasi të mëdha të kripës gjë që rrit frikshëm tensionin e gjakut.

Produktet e brumit.

Byrekët dhe produkte të tjera të brumit nuk duhen ngrënë në mëngjes.

Kaloritë, yndyrnat e ngopura dhe karbohidratet e përpunuara rrisin rrezikun e diabetit të tipit 2 dhe sëmundjeve kardiovaskulare.


360grade.al


Zheji/Videoeditoriali: Kamerat Pas-bythore, duhet të ndjekin vetëm KM-në …

Të tjera