Para 22 vitesh filmoi gjendjen e Kosovës, dje ndeshjen ndaj Anglisë. Ja historia e kameramanit anglez - 360 Grade

Para 22 vitesh filmoi gjendjen e Kosovës, dje ndeshjen ndaj Anglisë. Ja historia e kameramanit anglez

Kosova luajti mbrëmjen e djeshme një sfidë tepër të rëndësishme ndaj Anglisë në të cilën humbi, por shënoi tre gola.

kameramani 1

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “St, Marys”, në Sauthempton dhe një ndër kameramanët e kësaj sfide ishte Kris Xhejms. Por çfarë lidhje ka një kameraman me një ndeshje të Kosovës?

kameramani 2

Gazetari Gabriel Klark, ka bërë një postim në “Twitter”, duke publikuar dy foto të kameramanit Xhejms.

Në njërën prej tyre ai është duke filmuar në 1997-ën, situatën e vështirë në të të cilën ndodhej Kosova. Ndërsa në foton tjetër është sërish i njëjti kameraman që filmon ndeshjen e Kosovës ndaj Anglisë.

Një histori që rrallë shihet dhe që po bën xhiron në rrjet. Kameramani Xhejms është dëshmimtar, i ngritjes së Kosovës, pas plot 22 vitesh, nga një vend që vuante në të gjitha aspektet, në një shtet që tashmë përfaqësohet dhe në futboll.

gabriel clarke@gabrielclarke05

1997 Kosovan frontline, 2019 @England v Kosovo touchline – and never a backward step. Cameraman Chris James @itvfootball

View image on TwitterView image on Twitter
318 people are talking about this

360grade.al


Zheji/Videoeditoriali: Kamerat Pas-bythore, duhet të ndjekin vetëm KM-në …

Të tjera