Temperatura të larta dhe shtrëngata në disa qarqe/ Ja çfarë rezervon moti për sot - 360 Grade

Temperatura të larta dhe shtrëngata në disa qarqe/ Ja çfarë rezervon moti për sot

Sot (e enjte, dt.05) priten reshje, në përgjithësi, të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot (e enjte, dt.05) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 31 °C

në vendet e ulëta: 22 / 34 °C

në vendet malore: 17 / 27 °C.

ERA

Sot (e enjte, dt.05) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve sidomos në bregdet.


360grade.al


Zheji: Planeti Tokë, përpara një rreziku që pakkush e thotë…

Të tjera