» Mirupafshim të nxehtit ekstrem? Ulje drastike e temperaturave

Mirupafshim të nxehtit ekstrem? Ulje drastike e temperaturave

E enjte, 15 gusht 2019

Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Sot (e enjte, dt.15) priten reshje te dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë në orët e mesditës dhe pasdites (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në qarqet Shkodër dhe Kukës ato do të shoqërohen me rrebeshe afatshkurtra.

TEMPERATURAT

Sot (e enjte, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 29 °C

në vendet e ulëta: 21/ 29 °C

në vendet malore: 14 / 27 °C.

ERA

Sot (e enjte, dt.15) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…


mektrin


mektrin

farma


Tirana Bank


greencoast


e-albania

Të tjera