» LAJM I FUNDIT/ Parandalohet vrasja në Tiranë, si u kap nga policia shkodrani i rrezikshëm i dënuar me 20 vite burg. Kishte me vete…

LAJM I FUNDIT/ Parandalohet vrasja në Tiranë, si u kap nga policia shkodrani i rrezikshëm i dënuar me 20 vite burg. Kishte me vete…

Policia e Shtetit ka njoftuar sot kapjen e nje personi me rrezikshmeri te larte shoqerore dhe parandalimin e nje vrasje qe ai do te kryente ne kryeqytet mbremjen e djeshme.

I riu 28 vjec nga Shkodra u kap ne Tirane me pistolete me vete gati per qitje, sic tha Policia.

Ai eshte nje person i denuar me 20 vite burg nga Gjykata e Shkodres per vrasje dhe plagosjen e nje personi ne nje lokal me muzk live para disa kohesh.

“Një person me rrezikshmëri të lartëe dshiohet se do kryhej një krim të rëndë në tiranë.

Mbrëmë në orën 20:50 është marrë njoftimi se në rrugën Bilal Xhaferi ndodhet një person që bënte lëvizjen të dyshimta dhe kishte armë zjarri me vete.

Policia ka bër arrestimin e menjëhershëm të personit të dyshuar.

U be identifikimi person me rrezikshmeri te larte shoqerore. U shoqerua shkodrani 28 vjecar qe ne canten e dores iu gjet nje arme zjarri pistolete me 14 fisheke. Ai eshte i denuar nga Gjykarta e Shkodres me 20 vite burg per vrasje”, tha zedhenesi i Policise.


360grade.al


Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM!…

Të tjera