» VIDEO/ De Rosi e nis mbarë, gjen rrugën e rrjetës në debutimin me Boka-n

VIDEO/ De Rosi e nis mbarë, gjen rrugën e rrjetës në debutimin me Boka-n

Aventura e re e Daniele De Rosit me Boka Zhuniorsin, në Argjentinë ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

de rosi

Mesfushori italian në ndeshjen e parë me fanellën e skuadrës argjentinase, ka gjetur rrugën e rrjetës. Në minutën e 28-të të sfidës, pas një goditje këndi, ai me kokë i ka dhënë epërsinë skuadrës së tij.

De Rosi luajti deri në minutën e 76-të të kësaj ndeshje kundër Almagro, e cila barazoi sfidën në pjesën e dytë dhe u kualifikua me penallti ndaj Bokës, në fazën tjetër të Kupës.

 


360grade.al


Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM!…

Të tjera