» Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Lajme të mira nga moti

Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Lajme të mira nga moti

Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Sot (e mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si dhe lokale të dobëta në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark) në orët e mesditës dhe pasdites.

TEMPERATURAT

Sot (e mërkurë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 30 °C

në vendet e ulëta: 22/ 33 °C

në vendet malore: 18 / 32 °C.

ERA

Sot (e mërkurë, dt.14) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin


360grade.al


Kryeministri dhe qentë Këçëkë, rreth e rrotull…

Të tjera