» Video/ Zjarr i fuqishëm në Borsh, zjarrfikësja e pamundur të ndërhyjë

Video/ Zjarr i fuqishëm në Borsh, zjarrfikësja e pamundur të ndërhyjë

Një zjarr i madh ka përfshirë mbrëmjen e te martes zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit.

Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur që të ndërhyjnë mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.

Shkak i të cilët kanë vetë banorët e zonës, që kanë djegur kullotat. Ndërkohë, banorët kanë dalë për të shuar fjalët, të cilat po përhapen me shpejtësi.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera