» Video, e pazakontë në Australi, shikoni çfarë dëbore!

Video, e pazakontë në Australi, shikoni çfarë dëbore!

Një mot i pazakontë ka përfshirë botën, të ndarë në dy ekstreme. Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të nxehti ekstrem, Australia është mbuluar sot nga dëbora.

 

Siç shihet në videon e publikuar nga “Zëri i Amerikës”, dëbora e dendur ka “pushtuar” Australinë juglindore, duke shënuar dhe një rënie ekstreme temperaturash në thuajse të gjithë vendin.

Kjo është e pazakontë për vendin tonë dhe shumicën e vendeve të tjera në botë, të cilat janë mësuar me bardhësinë e dëborës vetëm gjatë stinës së dimrit


360grade.al


Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM!…

Të tjera