Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare/ Ja epiqendra - 360 Grade

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare/ Ja epiqendra

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Ndërkohë tërmeti në Shqipëri ishte 4.1 ballë të shkallës Rihterit dhe ka goditur veriun e vendit, me epiqendër Fushë-Arrëzin.

Image

 


360grade.al


Ujqërit na morrën edhe Luljeta Bozon, thua?…

Të tjera