KUSH JANË HOTELET QË NXORRI RAMA, NGA TRAGJASI TE IDEALI NË VLORË E DERI NË SHËNGJIN, BIZNESMENËT E PENALIZUAR - 360 Grade

KUSH JANË HOTELET QË NXORRI RAMA, NGA TRAGJASI TE IDEALI NË VLORË E DERI NË SHËNGJIN, BIZNESMENËT E PENALIZUAR

Kryeministri Edi Rama nxorri ditën e sotme një sërë biznesesh që u bllokuan nga Drejtoria e Tatimeve në sajë të informalitetit.

Newsbomb.al bën me dije se është bllokuar Hotel Tragjasi, pronari i së cilës është Hasan Lapa.

Mësohet se Tragjasi është konstatuar pa kupon tatimor dhe është mbyllur për 30 ditë.

Lapa ka marrë tender ristrukturimi te rruga Alidemi në Vlorë dhe sapo mbylli ristrukturimin e poliklinikës.

Ndërkohë të njëjtat burime i thanë Newsbomb.al se një tjetër biznes i bllokuar është Hotel Ideal.

Kryeministri ka deklaruar se asnjë biznes nuk do të tolerohet dhe derisa të futen në rreshtin e ligjit do ta paguajnë shtrenjtë.

67541418_10156880137931523_639188333049675776_n.jpg

67732494_10156880137976523_4249213761014988800_n.jpg

68380864_10156880137986523_8911902443067932672_n.jpg


360grade.al


Ujqërit na morrën edhe Luljeta Bozon, thua?…

Të tjera