» Gjiri i Lalzit: Hajdutët grabisin kasafortën e marketit dhe Range Roverin e parkuar aty

Gjiri i Lalzit: Hajdutët grabisin kasafortën e marketit dhe Range Roverin e parkuar aty

Kasaforta e një marketi është grabitur në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 korrik 2019)  në Gjirin e Lalzit.

Policia thotë se autorët, ende të paidentifikuar pasi kanë vjedhur një shumë parash ende të   papërcaktuar, kanë vjedhur dhe një automjet tip Range Rover që ndodhej e parkuar aty dhe janë larguar në drejtim të paditur.

“Në orët e para të mëngjesit, në Gjirin e Lalëzit, nga persona ende të paidentifikuar është vjedhur kasaforta e një marketi, në të cilën ndodhej një shumë parash ende e papërcaktuar,  dhe  në afërsi të këtij marketi dyshohet se autorët   kanë vjedhur dhe një automjet tip “Range Rover” në pronësi të një 55 vjeçari të cilin e kishte parkuar aty” informon policia e Durrësit mesditën e sotme.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.


360grade.al


Urrejtje dhe plaçkitje apo përndryshe historia jonë…

Të tjera