» Diell dhe mundësi për shtrëngata shiu në disa zona/ Ja çfarë rezervon moti për sot

Diell dhe mundësi për shtrëngata shiu në disa zona/ Ja çfarë rezervon moti për sot

Parashikimi i motit, e martë 23 Korrik, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

Sot (e martë, dt.23), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë pasditeve është mjaft e vogël, më e mundshme sot pasdite në terrenet malore të qarqeve të Veriut.

TEMPERATURAT

Sot (e martë, dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 33 °C

në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

në vendet malore: 19 / 32 °C

ERA

Sot (e martë, dt.23) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve, sidomos në qarqet e Veriut dhe të bregdetit.

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera