» Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Puna dhe shëndeti, zbuloni surprizat e kësaj jave

Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Puna dhe shëndeti, zbuloni surprizat e kësaj jave

Dashi

Puna: Do të jeni të vendosur të përfundoni  projektet e vjetra dhe ato të reja të punës që do të prezantohen gjatë javës. Vullneti yt do të jetë aq i madh sa që do të rrisni shumë të ardhurat tuaja. Ju do të udhëhiqeni për të ndjekur projekte edhe kur ato nuk provojnë të jenë të frytshme.

Demi

Puna: Gjatë fillimit të javës ju do të jeni veçanërisht aktiv në vendin e punës. Do të ketë disonancë planetare dhe me gjasë do t’u japin pak energji vendësve të shenjës, sidomos nga e enjtja deri të dielën. Përpjekjet duhet të rezervohen për çështjet më të rëndësishme.

Binjaket

Puna: Në punë do të vazhdoni mirë dhe do të kryeni detyrat që do t’ju besohen. Është një fazë që duhet shfrytëzuar për të nisur projekte të reja, ose për të nxjerrë në pah veten me ata që ju interesojnë, në mënyrë profesionale. Falë fuqisë suaj konkrete dhe të përcaktuar, ju mund të merrni në qendër ose të përgatitni terren për përmirësimet e ardhshme.

Gaforrja

Puna: Ju do të përballeni këtë javë me një qëndrim optimist ndaj situatave të caktuara dhe me pak më shumë konkretitet. Nevoja për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj dhe për të rritur të ardhurat në mënyrë që situata të bëhet e qëndrueshme do të bëjë rrugën e saj. Nëse jeni profesionist, gjithashtu do të keni për qëllim të fitoni prestigj.

Luani

Puna: Në aktivitetet që do të bëni këtë javë do të gjeni të gjitha kënaqësitë që ju kanë munguar kohët e fundit, prandaj mos e humbni kohën, shkoni dhe merrni sukseset tuaja.

Virgjeresha

Puna: Jepini vetes një afat, ju keni punuar shumë shpejt kohët e fundit. Mos harroni se nuk mund të merrni gjithçka menjëherë, por keni nevojë për shumë sakrifica dhe shumë durim. Ju shpesh e humbisni atë dhe kjo është ajo që ngadalëson ngritjen drejt qëllimeve tuaja. Besoni më shumë në fitoret e vogla, sepse mund të jenë themelore.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Si do të ecë dashuria këtë javë për ju

Peshorja

Puna: Vendosni mendimet tuaja në rregull, sipas prioriteteve tuaja. Këtë javë ju nuk do të keni gjithçka nën kontroll, kështu që ju do të duhet të përqendroheni në një pikë në një kohë. Megjithatë, pasi e dini se çfarë roli ju kanë besuar, duhet të përpiqeni të mos merrni hapin më të gjatë se sa mundeni.

Akrepi

Puna: Nëse ju pëlqen ajo që ju po bëni, ju nuk do të keni probleme të ndaloni, edhe nëse jeni të detyruar. Do të ketë raste kur duhet të respektoheni për të arritur drejt vijës së finishit, prandaj përfitoni nga koha në dispozicion për të riorganizuar dhe racionalizuar disa situata.

Shigjetari

Puna: Aftësitë tuaja do t’ju lejojnë të ecni përpara shumë më shpejt se të tjerët. Nëse jeni në garë, ju do të jeni ai që do të fitoni, siç ndodh gjithmonë kur jeni serioz në lidhje me të. Pra, tregoni se çfarë jeni të aftë dhe madje edhe atyre që duan t’ju ngadalësojnë vrullin e punës.

Bricjapi

Puna: Këtë javë ju do të duhet të kapërceni veten dhe të tregoni se çfarë mund të arrini në sajë të angazhimit tuaj. Nuk ka asgjë më të mirë se të bëheni të vetëdijshëm për qëndrimet tuaja dhe keni të gjitha kredencialet për ta bërë këtë.

Ujori

Puna: Ju menjëherë do të merrni gjithçka që keni humbur javën e kaluar dhe plotësoni atë. Ju keni mbështetjen e njerëzve që kanë besuar gjithmonë në ju dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë përsëri.

Peshqit

Puna: Javë e lajmeve të mëdha për punën, shumë do të fillojnë detyra të reja, të tjerët do të vazhdojnë në aktivitetin që ata kanë kryer gjithmonë. Megjithatë, mos mbivlerësoni situata të caktuara, ju mund të zhgënjeheni. Të gjitha që ju nevojitet është vetëbesimi më i madh dhe forca./Burimi:noa.al


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ Çfarë e nervozon Ramën? Çfarë e tremb?!

Të tjera