» Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Si do të ecë dashuria këtë javë për ju

Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Si do të ecë dashuria këtë javë për ju

Dashi

Dashuria: Kontrastet planetare të javës ndoshta do t’ju shohin ju të angazhuar për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të dashurisë. Disa grindje me partnerin që është shumë i bezdisshëm dhe xheloz mund t’ju bëjë të jeni të zemëruar. Do të jetë më mirë në fundjavë, në fakt dashuria do të japë momente magjike si për ata që janë në çift dhe për ata që janë në kërkim të një  shpirti binjak.

Demi

Dashuria: Në ditët e para të javës marrëdhëniet e çifteve do të lënë diçka për të dëshiruar, megjithatë do të ketë mundësi të mira për rikuperim tashmë midis të mërkurës dhe të enjtes. Në vend të kësaj, të gjitha të bukurat do ndodhin në fundjavë, tensioni i akumuluar do t’ju lërë hapësirë ​​për një qetësi të re. Ju do të keni kaq shumë mbrëmje që t’i kushtoheni tërësisht partnerit tuaj, ndërsa ata që janë ende të vetëm do të duhet të lëvizin për të pasur ata që duan në këmbët e tyre!

Binjakët

Dashuria: Është një kohë e përkryer për të përmirësuar marrëdhëniet e lëkundura, me familjen, me miqtë, por mbi të gjitha për të konsoliduar marrëdhëniet me të dashurin. Është gjithashtu një kohë e mirë për t’u larguar, dhe beqarët mund të përjetojnë momente magjike, duke u argëtuar si kurrë më parë. Çiftet do të gjejnë harmoni dhe do të kalojnë mbrëmje shumë romantike.

Gaforrja

Dashuria: Venusi dhe Dielli takohen në shenjë dhe flasin për dashuri për të më të dashurit. Këtë javë do të jeni bujar, i butë, por mbi të gjitha romantik ndaj partnerit tënd. Edhe nëse do të ketë pakënaqësi, asgjë nuk do të ju ndalojë të jeni të lumtur. Për beqarët, mund të paraqitet një dashuri e re, e cila do ta mbushë zemrën me gëzim të madh!

Luani

Dashuria: Një javë e mrekullueshme për erosin, ju do të jeni energjik dhe dinamik dhe do të keni një dëshirë të madhe për t’u përfshirë. Është një kohë ideale për të lënë pas çdo pakënaqësi dhe të përpiqeni të jetoni verën në liri. Nëse jeni në një çift, ju do të duhet të krijoni vend për pasion dhe të përqendroheni më shumë në mundësitë për të flirtuar me partnerin tuaj! Qielli gjithashtu do ti ofrojë beqarëve dinamikën e nevojshme për të bërë pushtime!

Virgjëresha

Dashuria: Mundohuni të mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani, sidomos për njerëzit që ju interesojnë më së shumti. Kjo mund të jetë java vendimtare për të vendosur të ardhmen e afërt. Çiftet nuk duan të alarmojnë partnerin me fjalime të caktuara, por do të nevojiten disa sqarime.Beqarët, në vend të kësaj, do të preferojnë të mos gërmojnë në njohje të caktuara.

Peshorja

Dashuria: Gjatë javës ju do të merreni nga një entuziazëm të pakontrollueshëm dhe do të doni t’i kushtoni gjithë kohën tuaj njerëzve që doni më së shumti. Çiftet do të përfitojnë nga ky moment për të vlerësuar gjendjen dhe për të zgjedhur projekte të reja. Beqarët do të vënë mënjanë krenarinë e tyre dhe do të kthehen me këmbë në tokë.

Akrepi

Dashuria: Çiftet do të përballen me këtë javë me vendosmëri të madhe dhe do të përpiqen të gjejnë njëfarë harmonie me partnerin. Sidoqoftë, duhet të shmangni bezdisjen dhe bëni atë që dëshironi. Beqarët do të përpiqen të japin një nxitje për miqësi të caktuara, por në disa raste kjo nuk do të jetë zgjidhja më e mirë.

Shigjetari

Dashuria: Përfitoni nga kjo javë e qetë për të kuptuar se çfarë doni nga njerëzit që janë pranë jush dhe që ju duan. Të qenit i sinqertë është hapi i parë drejt lumturisë. Çiftet do të ndjejnë nevojën e rrëfimit të partnerit. Beqarët mund të ndikohen nga një zhgënjim që ata kishin pasur kohët e fundit, por do të përjetojnë një fundjavë interesante.

Bricjapi

Dashuria: Ju nuk do të humbisni mundësitë këtë javë, pasi ju do të jeni vërtet i papërmbajtshëm. Le të shkoni për një herë, pa rregulla dhe pa hezitim, dhe ju do të zbuloni se çfarë do të ndodhë. Çiftet do të përpiqen të bëjnë partnerin e tyre të lumtur, ndërsa beqarët do të kuptojnë se ka mundësi të reja në të tashmen dhe ata do të përpiqen të jetojnë gjithashtu momente të lumtura.

Ujori

Dashuria: Java do të jetë e rëndësishme për të adresuar çështje të rëndësishme me perspektivën e duhur. Çiftet do të lëvizin drejt horizonteve të reja, por lumturia e vërtetë nuk do të ndiqet gjithmonë. Në disa raste do të ketë edhe argumente, por gjithçka do të jetë e kthyeshme. Të vetmet do të marrin pjesë në disa takime, por ato do të duken disi të shkëputura.

Peshqit

Dashuria: Një javë reflektimi për ata që janë në çift. Nëse shpenzoni kohën tuaj me personin e duhur nuk do të keni asgjë për t’u ankuar, përkundrazi ata që shohin ndryshime te partneri do t’ju kërkohet të bëjnë një mijë pyetje. Beqarët do të kenë mundësi të mira për të bërë pushtime, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë momente shqetësimi ose pasigurie.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ Çfarë e nervozon Ramën? Çfarë e tremb?!

Të tjera